Anneler gününde oğlum bi iyilik yaparda 8 de kalkarmı demiştim ama nerde yine 6.30 da ayaktaydık kiii bu aralar genelde 7 de kalkan pamuk kalkma saatini 6 ya çekti napıcam bilmiyorum. Yatış saati ister 8 olsun ister 10 kalkışımız 6. Bazen çok nadirde olsa 8-8.30 lara kadar uyuyor şaşırıyorum. Annelik birazda delilik işte ne güzel bırak uyusun yok eşimi dürtüp neden yatıyorki diyorum :) 

Neyse sonrasında kahvaltısını yaptırdım oynadık falan 9.30 gibi uyuduk 11 gibi kalktı hemen sonrasında babamız hazırlanmamızı bizi kahvaltıya götüreceğini söyledi ben çorbasını içirelim öyle çıkalım desemde sahilde trafik olmadan gidelim dedi malum evde bile yemek yedirmek bazen zor oluyor ama neyseki hiç beni üzmeden içti çorbasını açık hava iyi geldi sanırım. Benim için harika bir gündü nefes alabildiğim huzur bulduğum ve allahıma şükrettiğim....Hisarüstünde biyere gittik kahvaltıya sonrasında havanın güzel olmasıyla bebeğe yürüdük, bi ara lavabo için bunlardan ayrıldığımda geldiğimde bıdık salıncakta arabasında çiçekler vardı çok hoşuma gitti ne kadar molfix Park'ta anneler günü nedeniyle dağıtıyor olsada oğlumdan aldığım ilk çiçeğimdi sonra baba birde parkta Gül aldı busene bir hediye yoktu ama kahvaltı yaparken çektiğim bu kare en güzel hediyelerim....Anneler günü öncesinde oğlumla geçensene anneler günü hediyesi olan ıpadi çatlatmamızda pek iyi olmadı suçun büyük kısmı bende pamuğa şuç atmayayım :) canımıza gelmesin napalım neyseki sorun yok çalışıyor


Buda affet baba bizi uyuyuşu :) 


Annelik daha öncede dediğim gibi fedakarlık ve sabır işiymiş bazen soranlara hep diyorum beraber büyüyoruz diye, aslında hiç hissettirmeden sizide büyütüyor annelik. Daha bi cesur daha bir sabırlı oluyorsunuz. Herşeye değer en güzel duyguymuş ve cidden yaşadığında anlaşılıyormuş. İlk anneler günüm, başka bir duygu! gerçi bence 2. anneler günüm malum kadın hamile olduğunu öğrendiği an anneymiş baba ise ancak ona çocuğu "baba" dediği an!

Sen benim hergün Allahıma şükrettiğimsin
Sıcaklığını hissettiğimde tüm yorgunluğuma değer dediğim
Bir gülüşünle dünyaları bana verensin
Sen benim Herşeyim
Sen benim minik erkeğim
Sen en sevdiğimle birbirimize verdiğimiz en güzel hediye....

İyiki varsın pamuğum, iyiki doğurmuşum seni....Seninle ameliyathanede ilk tanıştığımızda ilk o sıcacık yanağına dokunduğumda ilk dökülen kelime "SEN BENİM MİSİN" oldu halada bazen sana bakıp ben senin annenmiyim diyorum bir mucizesin başka birşeysin işte, anlatılmayan yaşananan. Hani annelik daha bir cesur yapıyor demiştimya epidural sezeryandan sonra beni bekleyen 2. bir ameliyat vardı daha önce konuştuğumuzda 2.ameliyata geçerken azcık beni bayıltın demiştim ama onu kokladığımda şimdi beni uyuturlarsa odaya çıktığımda kendime geç gelirim ve onu geç görebilirim die doktoruma böyle devam edelim demiştim gerçi zamanla artık acıyı ve üstümde çalıştıklarını hissettiğim için nolursunuz beni birazcık uyutun demiştim, annelikte biyere kadar :)


Annelik herzamanda blogcuannenin kitabında dediği gibi toz pembe değil, bazı anlar varki yorgunluğun uykusuzluğun birleştiği ve sabrın bitmek üzere olduğu, işte o anlar pekde pembe olmuyor ama fazlada sürmüyor size bakıp bir gülümsemesi birde "annem" demesi yetiyor. 

Annelik birazda delilik aslında onu uyutup çok uykun olmasına rağmen oturup onu seyretmek! 
Annelik birazda cesaret, daha önce hamamböceği gördüğünde direk kaçan ben geçenlerde pamukda yerde emeklerken birden görünce direk terliği alıp öldürüp peçeteyle alıp atmakmış annelik :)hemde öyle minik falanda değildi kocaman birşeydi. Bugünde sabah odasında minik bir örümcek gördüm direk elimle alıp penceren attım yeterki ona zarar vermesin die, ahh annelik bitmez işte anneliği anlatmak....

İlk kelimen agu magu demenden sonra "anne" oldu bilmeden söyledin belki ama hoşuma gitti şimdilerde "annem" diyorsun pamuğum ve çok seviniyorum.
Şimdi hazır uyurken bende gidip biraz yatayım,
Tüm annelerin ve birgün anne olacakların anneler günü kutlu olsun....
Ek gıdaya geçince ilk işim yoğurt yapma makinesi almak oldu ve çok doğru bir tercih yapmışım çok memnunum. 7 tane cam kavanozu var ve birde büyük bir kabı var kendimiz için ama onu hiç denemedim ama pamuğuma yaptığım yoğurtlar harika oluyor ve afiyetle yiyor ara öğünde eğer keyfi ve iştahı yerindeyse bir tanesini yiyor. İlk zamanlarda sütaşın günlük sütünü kullanıyordum ama birkaç blogda görünce bu sütü denemek istedim ve gerçekten daha güzel oldular. Genelde sade veriyorum ama bazen meyveli yapıyorum ama açıkcası sade yada ruşeymli daha çok seviyor. Ruşeymide bir blogdan öğrendim buğdayın özüymüş ve çokda faydalıymış çorbalarına ve arada yoğurduna karıştırıyorum.

Ölçülerim;
1 litre sütü ocağa koyup kaynadığında kapatıyorum, kaynarken arada karıştırıyorumki dibi tutmasın ve ılımasını bekliyorum,çok sıcak olmucak çokda soğuk olmucak parmağımı soktuğumda yakmıcak bi sıcaklık daha çok soğuğa yakın. Tamda 7 kavanoza denk geliyor bir litre süt onlara paylaştırıyorum ve her birine bir tatlı kaşığı yoğurt koyup  güzelce dağılıncaya kadar karıştırıyorum ve makineye koyup 8 saate ayarlıyorum. Açıkcası sütün içine direk yoğurdu karıştırıpta paylaştırabilirim ama ben tek tek yapıyorum hep.

Bu anne bazen kendine bile zaman ayıramadığı için buraya yazamadı ama artık daha sık yazıcak :) uzun zaman içinde neler oldu derseniz,

ilk dişlerimiz çıktı şimdi altta minicik 2 incimiz var
Tüm zamanımı pamuğum alıyor bazen evet bunalsamda onunla yaşamak bambaşka bir duygu, sıkılmamın nedeni evet anneyim ama bazen kendime zaman ayıramıyorum bunda 2 aileninde uzak olmasının payıda büyük keşke annemle aynı şehirde olsaydık ama alıştım onunla her işimi hallediliyorum ama kesinlikle bazen insan kendiyle başbaşa kalmak istiyor ,bazen eşime bırakıyorum 1-2 saat olsada çıkıyorum.

Akşamları spora başladım Nisan başında aslında daha önce başlamalıydım ama olsun 6 aylık yazıldım kiii daha sonrası içinde devam etmeyi düşünüyorum çok iyi geliyor gerçi buara ayağımdan dolayı 1 hafta gidemedim ama iyileşiyor ayağımda ödem oluştu tabii bu anne sanırım 10 gün oluyor ağrıyan üstüne basamadığı ayakla bir bebek bakıyor :) hemde hergün oğlu seviyor die onu gezdirmeye çıkarıyor doktor dinlenmem gerektiğini söylediğinde nasıl dedim 10 aylık bebek ve dinlenme, ee doktor erkek, çocuğu olan bir anne olsa bunu diyebilirmi? bilirki bu mümkün değil :) neyseki ilaç ve merhem biraz olsun iyi gelmeye başladı

Tam anlamıyla diyet yapmıyorum dikkat ediyorum diyelim ama iyi kilo verdim bunda spor ve en önemlisi bıdığın payı büyük yerimizde durmayan bir yaramaz ama çok tatlı

58 ile hamile kalmıştım ve 76 ile doğuma girdim eve geldiğimde 66 geliyordum ve vermeyede başlamıştım 64 ü görmüştüm ama emmeyi istememesi beni sütüm az piskolojisine sokup kendimi yemeyeverince tekrar kısa sürede 76 yı görmüştüm hayatım boyunca 50-55 arası gidip gelen kii bir ara 47 bile olan benim için bunalıma girmeme nedendi, emzirirken dikkatde etmedim emzirme bitince 8,5 aylık olunca bıraktı maalesef dikkat edip sporada gidince şuan 67 lerdeyim ilk hedef 64 ideal kilomda 55 biraz zor olcak ama olucak :)

Biraz önce yazdığım gibi bıdık emmeyi bıraktı çok istemiştim 1 yaşına kadar emsin die ama malum zaten ancak uyurken emen küçük bey artık uyurkende eliyle ittirmeye başladı antibiyotik niyetine çeksin bari azda olsa dedim ama yok istemedi.

Şimdi uyurken yazıyorum birazdan uyanır o yüzden son günlerde bizden kareleride ekleyip kaçayım....Bugün ilk defa yoğurt çorbası yaptım pamuğa ve oda bize uyku olarak döndü hemde 3,5 saatlik bir uyku normalde uyuyor gün içinde bir defa uzun uyku ama bu denli uyumamıştı bir defa emmeye kalktı emzirdim sonra bende yanına yattım ve bende 2 saat uyumuşum öyle güzel geldiki ee böyle olunca bu saatte uyuyamıyorum halbuki 7 de kalkıcak bıdık sanki başkası ilgilenecek git yat demi :)

Gezerken miss selfridgede bu bluzu beğendim hatta aşk yaşadım desem :) kilolar yavaştan gidiyor ama daha fazla spor yapmam lazım ve daha verilecek çok kilo var ama geçen hafta kendime azda olsa kilo vermenin mutluluğuyla bu şirin elbiseyi aldım biraz daha kilo vereyim üzerimde fotoğraflarımda....

Ek gıda serüvenimiz iyi gidiyor başka bir başlıkta anlatırım ama emzirmede çektiğim zorluğu en azından ek gıdada çekmiyorum gerçi bazen yedirmesi zor oluyor ama bişekilde yiyor.Çok yoruluyorum eşimin işleri bu aralar çok yoğun kısaca Yağızla sadece ben ilgileniyorum bazen sanırım diş yüzünden huysuzlanıyorda işte o zaman içimden yüze kadar sayıyorum :) mesela biraz önce uyku krizi yaşandı deli gibi uykusu var ama bir türlü uyuyamadı ,değermi? değer ama bazen nefes almak istiyorum ve bırakabilecek kimsenin olmaması çok kötü. Cumartesi babaya satıp kendimi dışarı atmak istiyorum....

Akşamları Tek keyfim kahvemi alıp instagramda gezmek yeniyim eklemek isterseniz

Banyosunu yapmış karnı doymuş saçını tarayıp yatmaya hazırlanan pamuk :)

Dün beni çok yoran küçük bey kendi yorulmamış olacakki birde baktım akşam pilates yapıyor balonuyla :) İşte bu şirinlik karşısında tüm yorgunluk gidiyor. 

Pilatese başladığımı söylemiştim genelde eğer çok yorgun değilsem akşam o yattıktan sonra yapıyorum ama geçen haftaydı sanırım oyun halısında baktım tek başına çok güzel oynuyor bende yanında pilates yapayım dedim, arada garip garip baktığından anlamalıydım "bu annem napıyor" bakışıydı :) sanırım annem yapıyorsa iyi birşeydir die düşünmüş olacakki dün akşam balonla bunu yapıyordu....

2012 asla unutamayacağım bir yıl oldu, evimizin neşesi herşeyi aramıza katıldı. Bazen çok yorulsamda uykusuz kalsamda Allahıma binlerce şükürler olsun dediğim bir yıl oldu. 

2012ye karnımda giren pamuk2013e beraber el ele girdik. Saat 10 gibi uyudu 11.30 gibi emzirdim ve yerine koydum sonra babası geldi yanımıza ve o uyusada elele tutuşup 2013ü karşıladık :) 
Bugün çok yordu beni bıdık o yüzden ben kaçar, Herkese sağlıkla mutlulukla geçireceği bir yıl diliyorum.... 


Dün foreverda indirim olduğunu okuyunca daha önce gördüğüm ama fiyatından dolayı indirimde kalırsa alırım dediğim pofuduk aklıma düştü hemen eşe tatlı tatlı yaklaşık bir saatliğine pamuğa bak ben hemen çıkıp gelicem dedim. Güzelce karnını doyurdum uyuttum çıktım ve tek kalan 38 bedeni almanın mutluluğuyla evime döndüm :) Daha aklımda kalanlar vardı ama tuttum kendimi diyebilirim. Bu arada cuma günü olacağımız aşı eşimde yanımızda olsun diyerek Pazartesine bırakmıştık ve korktuğum kadar olmadı maşallah diyeyim bıdığım önceki aşılarda olduğu kadar bile ağlamadı. Hatta bir aşıda hemşireye gülücükler attı :) cesur yürek oğlum benim. 3 bacaktan birde ağızdan oldu, bacağın biri yakıyormuş onda işte azıcık ağladı ama evden çıkmadanda ağrı kesici vermiştim ve aşıdan sonrada verdim , doktorumuz kontrolümüzde öyle söylemişti. Bacağının birinde aşı olan yerde hafif şişlik oldu ama normal olduğunu okudum zamanla geçiyormuş sanırım ama 2-3 güne geçmezse doktoruna sormayı düşünüyorum.


Banyo sonrası babasına poz veren pamuk


Cumartesi Günü'de yılbaşı alışverişi ve gezmek için Cevahir'e gittik, malum dışarıda emzirmek benimkini imkansız olduğu için yanıma çorba ve kaşık maması almıştım çorbasını bi güzel içirdik falan sanırım 1.5 saat sonra altını değiştirmek için bakım odasına gittik sonra baktım boş dedim bi emzirmeyi deniyeyim eşimde dışarıda el kurutma makinesini çalıştırdı onun sesinde emdi :) şaka gibi inanamadım hatta eşime çalıştırma dedim ses olmadığı halde emdi içimde kalan emzirme odasında emzirmeyide başarmış oldum. Bu diğer bebekler için çok olağan bir durum olurken bizim için mucize oldu. Gerçi daha öncedende bir kanyonda emzirme serüvenim olmuştu ondada başarılı olmuştuk eşim telefonunda saç kurutma makinesi sesi açarak başarmıştık onuda hemde emzirme odası bakımda olduğu için cocuk tuvaletinin kapağını kapatıp orda emzirmek durumunda kalmıştım. Emzirme önlüğüm var ama hayatta onun altına girmeyen bir bıdık var :) zaten zor emiyor bide örtü altında hepten emmiyor. Birde metrocityde böle bi maceramız oldu ama onda çığlık çığlığa hatta annesini emen bebeği rahatsız ederek odadan çıkmıştık. Emzirmek benim için çok önemliydi,gerçi her anne için eminim öyledir, çok takıldığım bir konu oldu ama 6 ay emzirdiğim için halada devam ettiği için çok mutluyum ve sanırım emzirme savaşını ben kazandım :) Birde 1 yaşına kadar ilaç niyetine emsin daha ne isterim....


Eşim fotoğramızı çekti hatta eve gelince iyiki çekmişsin dışarıda ilk zorlanmadan emzirdiğim oda die hatırlarım dedim, sağdaki pembe oda seni hiç unutmucam :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...