Aslen antalyalıyım ve gitmeyeli tam 1 sene olmuştu öyle çok özlemiştimki,ne olursa olsun insanın memleketi gibisi yok helede tüm akrabalar aile orda olunca...Aslında geçen bayramda gitmeyi çok istemiştim abimlerde ordaydı ama gaz sorunu yüzünden cesaret edemedim. Eşimde izin alınca 13 günlük bir tatil oldu bizimkisi ama tatilmi yoksa eşimin deyimiyle bebek bakıcılığımı bilemicem :) Ama bir gülümsemesi bizimle oyun oynamak istemesi konuşma çabaları işte bunlar olunca herşeye değer...Dinlenemeden geldik birde eve gelince çamaşırıydı ütüsüydü kii daha yapılmayan çok iş var evde hepsi birikti. Artık evin dağınıklığına alıştım elimden geldiğince yapıyorum ama bazen yetişemiyorum. Birde uyku saatlerimiz değişti bu saatlerinde geri alınmasıyla saat 5 lerde uyanmaya başladı,gece uykusunada 6-7 gibi geçiyor. Geldik ama hala aynı nasıl değiştircez bilmiyorum. Uykusu gelince uyutmazsak bu seferde iyice mızmız oluyor. 

Antalya iyi geldi ama bi ara off hata yaptım galiba die geçirmedim değil içimden ama doktorum bile iyi gördüğünü söyledi beni o yüzden ewt ewt iyi geldi. 4.ay kontrolümüzü ve aşımızıda olduk gelince;
boyumuz 66 cm kilomuzda 7.290 olmuş. Herşey yolunda doktorum anne sütü devam desede ben ek gıda istedim ama hatamı ettim bilmiyorum gerçi daha başlamadım. Bir hafta sonra başlıyalım o zaman dedi. Öğlen bi çorba verdi ve ikindi ve akşam içinde muhallebi tarifi anne sütüyle yapılcak bi tarif. Elma suyu ve pekmezde verebilceklerim arasında. Aslında sütüm yeterli ama bazen azalıyor gibi hissediyorum doktorum herzaman dolu olmucak göğüslerin kimi öğünleri elbetteki az olcak dedi ama bilmiyorum ek gıdada kararsızım belkide bu ayda erteleyebilirim yoksa kilosu boyu herşey çok iyi. Hani 13 günde 60 gr.alıp beni korkutan oğluma bir hafta daha sık emzirerek ve emzirdikten sonra sütümü sağıp vererek 6 günde 290 gr.aldırdım. Hatta doktorum naptın dedi :) Bazen ewt az geliyor belki sütüm ama birazda sorun bizim bıdıkta çekmesi zor geliyor.Yada o 13 günde süt grevi yaptı bizimki belkide :)

Tatilimizden birkaç kare....Şirin surat oğlum :)


Arabada uyuyan pamuk ve kilolu bir anne ama hepsi gidecek :)


Lara sahilinde keyif, denize giremedik ama ayaklarımız girdi

4 yorum SENDE YORUM BIRAK:

ÇokoPrensin Annesi dedi ki...

Maşallah şirin surata, boyu kilosu çok iyi, nazar değmesin;)Benim de 10günde 600gr başarım var, anneler hırslanınca ellerinden birşey kurtulmuyor:)

MeLc dedi ki...

Teşekkür ederiz,10 günde süpermiş cidden.Anneliği yavaş yavaş anlıyorum ve gerçekten yeterki anne bebeği için istesin, yapmayacağı şey yokmuş :)

EZGi :)) dedi ki...

meldacım harika görünüyorsunuz. ne iyi etmişsiniz değişiklik olmuş ne güzel.yağızcım çok şeker herzaman ki gibi. kocaman bir mahsallh. canım ben su anne sütü ile yapılan muhallebinin tarifini istiyorum senden.

MeLc dedi ki...

Teşekkür ediyormuş Yağız bey :) canım doktor hippin bi ürününü verdi onu anne sütüyle karıştırmamı söyledi ben şimdi ayağımda sallıyorum bıdığı :( yazarım sana sonra tam olarak ne olduğunu organik bi nişaşta ama tam adını hatırlamıyorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...